Іван Готра

Народився 15 серпня 1969 року в с. Порошково, Перечинського району, Закарпатської області. В 1996 році закінчив історичний факультет Ужгородського деравного університету. Працював електриком на Перечинському лісохімкомбінаті. Дільничим інспектором в Пречинському РВ УМВС. З 2000 року працює вчителем історії в Порошківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Обирався Депутатом Перечинської районної ради V скликання. Голова Перечинської районної організації ВУТ "Лемківщина".

У Порошкові освятили меморіальну дошку міністру уряду Підкарпатської України

У селі Порошково Перечинського району Закарпаття відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальної дошки педагогу, громадському та культурному діячеві, міністру уряду Підкарпатської України Августину Штефану. Про це сьогодні, 2 жовтня, повідомив власкор ЗІКу.

Ініціатором встановлення дошки та вшанування видатного уродженця села Попрошково став вчитель історії місцевої школи, депутат районної ради Іван Готра.

Під час одного зі своїх візитів на Перечинщину єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік пообіцяв освятити меморіальну дошку й дотримав свою обіцянку.

На церемонії освячення дошки, яку встановлено на будівлі школи, були присутні селяни, учні, вчителі, керівники району та депутати.

Владика Мілан Шашік у своєму слові відзначив, що Августин Штефан був освіченою й інтелігентною людиною, він зробив значний вклад для розвитку Закарпаття, тому треба шанувати і наслідувати таких людей.

Присутні також запропонували місцевим депутатам присвоїти школі ім’я свого видатного земляка, або принаймні назвати на честь А. Штефана вулицю.

Довідка

Августин Емілійович Штефан (1893-1986) – один із найвідоміших громадсько-політичних і культурно-освітніх діячів Закарпаття ХX ст. народився 11 січня 1893 р. у с.Порошково комітату Унг (Перечинський район Закарпатської області) в родині греко-католицького священика. Здобував освіту в Берегівській гімназії, яку закінчив у 1910 р., та в Ужгородській духовній семінарії, де навчався упродовж 1910-1914 рр. Після цього, до 1917 р. А.Штефан студіював на філософському факультеті Будапештського університету. По його закінченні він працював професором учительської семінарії в Ужгороді (1918-1919 рр.) та Ужгородської гімназії (1920-1922). Протягом 1922-1938 рр. Августин Штефан займав посаду директора державної торговельної академії в Ужгороді, а згодом у Мукачеві та Сваляві. У січні 1939 р. він став членом виконавчого комітету партії Українське Національне Об’єднання, а незабаром був делегованим від Української Національної Ради до «Чесько-Українського товариства» в Празі (січень-лютий 1939 р.) 12 лютого А.Штефана обрали послом Сойму Карпатської України, а в день його проведення – 15 березня 1939 р. – головою Сойму. Августин Штефан був призначений міністром культів, шкільництва і народної освіти Карпатської України. Після загарбання Закарпаття військами Угорщини А.Штефан був змушений емігрувати через Румунію та Югославію до Братислави,а згодом до Праги. 21 липня 1939 р. в Венеції», Августин Штефан увійшов до складу емігрантського уряду А.Волошина. Упродовж 1939-1940 рр. працював директором Комерційної академії в Братиславі, а з 1940 р. до 1945 р. – в українській гімназії в Празі. З 1945 р., коли гімназію перенесли до Аутсбургу, і аж до 1949 р. А.Штефан продовжував свою професійну діяльність. Емігрувавши до Сполучених Штатів Америки, у 1949-1969 рр. він викладав українську мову в Українському католицькому інституті для дівчат у Стамфорді (штат Конектікут). Помер Августин Штефан в еміграції у США на 94–му році життя, видавши ще два томи своїх споминів.

http://www.mukachevo.net/ua/news/view/22446/

Немає коментарів: